70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Agencja Pracy Tymczasowej Szczecin Zadzwoń 790666593

Pożyczki Refundowane dla każdego na sam dowód osobiste bez bIK

Agencja Pracy Tymczasowej Szczecin Zadzwoń 790666593

Agencja pracy Tymczasowej

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest pierwszym obowiązkiem firm, których kierowcy wykonują usługi transportu międzynarodowego na placu tego państwa. Zgodnie z ustawą Loi Macron oraz wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie odpowiednie dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione pozostało w ścisłych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Świdwin Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej ceny za wszelką porę pracy wpływa na koszty pracownicze naszych firm transportowych robiących we Francji, a dodatkowo wymaga pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe swoich gości.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe odpowiedzialne są do wyznaczenia swojego obywatela na placu Francji, we wszelkich możliwych przypadkach delegowania. Wynika to zarówno kabotażu, kiedy również przewozu dwustronnego. Człowiek tego standardu widoczny jest za reprezentowanie przedsiębiorstwa we Francji, a dodatkowo dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi również wypełnić dla wszystkiego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym istnieje jeszcze prowadzenie ewidencji czasu pracy wprowadzanej na miejsce Francji. Kierowca ciężarówki powinien mieć zaświadczenie o delegowaniu w pojeździe, łącznie z listem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin działalności w system zgodny z ważnymi na placu tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z odpowiednim dodatkiem według obowiązującej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i już wynosi 10,03 euro za godzinę. W podsumowaniu należy te uwzględnić godzina pracy tzw. amplitudy, która składa okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Świdwin Zadzwoń 790666593

Potrzebne jest także wyznaczenie dni urlopu oraz pozostałych wolnych dni, włącznie z korzystającymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy pracują jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna i prawo unijne

Zgodnie z aktualnymi przepisami, składniki wynagrodzenia oraz inne dodatki uwzględnione w państwowym układzie zbiorowym dotyczą również delegowanych pracowników francuskich. Regulacje też nie są tożsame z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w sukcesie przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet jak sprzeciwiają się temu aparaty unijne. Płaca minimalna powstająca z organizmu zbiorowego może więc powodować nie tylko minimalną stawkę godzinową, ale także dodatek stażowy (zależny od długości sztuki oraz wynoszący do 8 proc.), dodatek z terminu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z terminu działalności w prawdziwa i niedziele oraz cen z urzędu podróży służbowych, naliczane za każdy dzień z pomieszczeniem oraz dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Świdwin Zadzwoń 790666593

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments