70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Bobolice

Pożyczki Refundowane dla każdego na sam dowód osobiste bez bIK

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Bobolice

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć (2012)

Efektowny początek – Alfred Hitchcock powiedział kiedyś, że cały film powinien zacząć się od trzęsienia ziemi, a później napięcie powinno tylko być. Tej reguły z pewnością zatrzymywał się także Patryk Vega w filmie „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”. Obecnie na starcie okrutni naziści posiedli bardzo istotny skarb w twarzy Bursztynowej Komnaty, który obudził w nich pełne najgorsze instynkty.

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Barwice

Mrożące krew w żyłach spojrzenie Wojciecha Mecwaldowskiego w postaci Ringlego zwiastuje pełny napięcia i nerwowego oczekiwania charakter historii przedstawianej w filmie. Już z początku wybuchów i istnego morza natury nie brakuje. Dla widzów lubiących czuć dreszczyk emocji i efektowne zwroty akcji film Patryka Vegi z pewnością stanowi bardzo nietypową i raczej oryginalną propozycję.

klik i ogladaj film

Historia pełna zagadek

Wojenny film sensacyjny Patryka Vegi porusza temat poszukiwania zaginionego, zrabowanego przez nazistów skarbu, na jakiego szukaj wpada wybitny agent polskiego wywiadu Hans Kloss. Bursztynowa komnata to pewna z najbardziej ekscytujących tajemnic dotyczących II Wojny Światowej. Nie obywa się oczywiście bez przeszkodzie, jakie są spowodowane m. in. przez działania dawnego znajomego głównego bohatera – Hermanna Brunnera. W pełnej przygody z udziałem przystojnego asa wywiadowczego nie mogło zabraknąć także pięknych kobiet i elemencie miłosnego. O względy mężczyzny rywalizują piękna Ingrid Heiser (Anna Szarek) oraz młodziutka Elsa Krause (Marta Żmuda – Trzebiatowska).

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Barwice

Solidne podstawy

Scenariusz do filmu został zorganizowany na dowodach „Stawki korzystniejszej niż bycie” Andrzeja Zbycha. Emitowany w latach sześćdziesiątych serial stanowi wielką legendę polskiej popkultury. Patryk Vega jako reżyser musiał się zmierzyć z bardzo ważnym zadaniem jakim było nakręcenie kolejnych spraw najbardziej prestiżowego asa polskiego wywiadu. Warto zauważyć, że dodatkowym utrudnieniem że stanowić wiek reżysera – stanowi on młodszy z oryginalnego serialu o wszą dekadę. Mimo wszystko, Patryk Vega wraz z Władysławem Pasikowskim, jaki stanowił widoczny za scenariusz do filmu świetnie poradzili sobie ze powstawaniem nowej spraw z udziałem Hansa Klossa. Sprawę jest utrzymana w czasie legendarnego serialu, jednak jest ona sporo elementów współczesnego kina. Nie zabrakło w nim dużo spektakularnych efektów specjalnych kiedy i skutecznych, zaskakujących zwrotów akcji.

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Barwice

Dwubiegunowa akcja

Ciekawym zabiegiem ożywiającym akcję filmu jest wykonanie przez scenarzystów przeskoku pomiędzy latami młodości głównego bohatera, w jakich realizował on poszukiwania Bursztynowej Komnaty a spotkaniem Hansa Klossa z Brunnerem w czystej Hiszpanii w latach 70. Do retrospekcji wydarzeń użyto ciekawego zabiegu stopniowego przyciemniania ekranu. Dzięki temu wydarzenia poprzednich lat 40 przywoływane pomiędzy wydarzeniami bieżącymi nie zlewają się z nimi. Taki zabieg nadaje filmowi także niepowtarzalnego klimatu.

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Barwice

Znakomita obsada

W filmach Patryka Vegi absolutnie nie brakuje bliskich tudzież lubianych aktorów. Młode pokolenie aktorów poradziło sobie całkiem nieźle, ale na najgłębszą uwagę zasłużyła oczywiście stara gwardia aktorska. Znani z serialu Stanisław Mikulski i Emil Karewicz jako Kloss i Brunner powracają na monitor w całym stylu. Panowie mimo zaawansowanego wieku pokazali, że zawsze są w doskonałej formie. Co wysoce, można zaryzykować stwierdzenie, że starsze pokolenie aktorów nieco przyćmiło odtwórców głównych bohaterów w małym wieku (Tomasz Kot oraz Piotr Adamczyk).

Odejście od schematu

„Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” nie jest częstym filmem przypominającym inne produkcje Patryka Vegi. Reżyser jest znaczny raczej z bycia bezkompromisowych obrazów środowiska policyjnego. Mimo tego, że zarówno czas kiedy i tematyka filmu znacząco odbiega z reszty produkcji, to fani Vegi z pewnością się nie zawiodą. Można śmiało powiedzieć, że przedstawienie na dużym ekranie nowych przygód Hansa Klossa powiodło się. Film stanowi wielki szacunek dla legendarnego serialu z lat sześćdziesiątych.

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Barwice

źródło artykułu Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o