70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Promocja pieluchy Choszczno

Pożyczki Refundowane dla każdego na sam dowód osobiste bez bIK

Promocja pieluchy Choszczno

Choroby wieku podeszłego

Ciało człowieka z rozwojem lat podlega przemianie i osłabieniu. Niedomagania w funkcjonowaniu narządów, niższa sprawność mózgu, brak sił – to tylko niewiele z czynników towarzyszących różnych schorzeniom. Na co najczęściej mają seniorzy?

Promocja pieluchy Cedynia

Choroby wieku starczego to skutek naturalnego procesu, jakim jest starzenie się organizmu, lecz ich działanie może przyspieszyć m.in. styl życia, niezdrowa dieta, ogólne zaniedbanie, uwarunkowania genetyczne itd.

pampersy allegro

pampersy allegro

Osoby starsze często muszą zrozumienia, cierpliwości i akceptacji, a i dbałości i rady w najniższych czynnościach. Mogą korzystać kłopot np. z prostą toaletą – wtedy konieczne będą pieluchomajtki dla dużych – kąpielą, chodzeniem itd. Poniżej najczęściej występujące choroby w wieku senioralnym.

Zobacz również promocja pampersy

Nietrzymanie moczu

Na NTM, czyli mimowolne częściowe lub całe opróżnianie pęcherza moczowego, cierpią głównie kobiety, ale problem może wynikać i mężczyzn. To pewna spośród najbardziej kłopotliwych dolegliwości, o której zawsze żaden senior nie chce rozmawiać. Pewno istnieć objawem chorób układu nerwowego, najczęściej a jego podstawą są zaburzenia dróg moczowych.

Promocja pieluchy Cedynia

Zwykle trzeba nosić pieluchomajtki dla dorosłych, ale same zastosować odpowiedni program działania – np. środki farmakologiczne, fizjoterapia, trening mięśni Kegla itd.

Osteoporoza

Osteoporoza to dodatkowa z chorób występujących często w wieku podeszłym wieku. Ryzyko wystąpienia nowości w tkance kostnej rośnie wraz z wiekiem, oraz pany jest u osób po 50. lub 60. roku bycia. Przed menopauzą to estrogeny zabezpieczają przed pojawieniem się osteoporozy, po przekwitaniu poziom hormonów wyraźnie, bo aż o 75 proc., spada. Ubytek masy kostnej wiąże się z chęcią na złamania, bólami kości itd.

Zaburzenia świadomości i wada Alzheimera

Zapominanie imion, nazw spraw i doświadczeń, problemy z koleją pewnych wydarzeń lub przypomnieniem sobie adresu czy nazwiska są mniej poważne, jeśli stary jest pod stałą opieką. Gdy pozostanie jeden i zapomni ważnych kwestii – np. wyjdzie z domu bez zamknięcia go na sposób, odkręci gaz, wyjdzie sam na miasto a nie będzie znał wrócić – że się to przygotować tragicznie. Zaburzenia pamięci to poważna i zła dolegliwość, często – mimo że nie zawsze – towarzysząca chorobie Alzheimera. Widać to stanowić zawsze także otępienie, uszkodzenie mózgu, które ogranicza jego pracę. Zaburzenia te potrafią towarzyszyć np. depresji.

Nadciśnienie tętnicze

To zaburzenie układu sercowo-naczyniowego jest głównie u pań po 65. roku bycia – narzeka na nie aż 75 proc. seniorów. U wielu pacjentów nadciśnienie długo nie daje żadnych objawów, szczególnie w wczesnym stadium. Wada jest kluczem procesów przechodzących w naczyniach tętniczych w skalę starzenia się organizmu. Wyróżniamy wiele czynników, które potrafią sprawić lub zaostrzyć przebieg choroby, m.in. otyłość, nieodpowiedni styl trwania i zła dieta, brak aktywności fizycznej, spożywanie wielkich liczbie alkoholu, a też uwarunkowania genetyczne. Tak jak najwcześniej zadbać o ochronę, czyli zmienić tryb bycia oraz dietę, a i minimalizować działanie czynników ryzyka nadciśnienia tętniczego i podejmować preparaty obniżające ciśnienie.

Cukrzyca

Badania prowadzą, że szczyt zachorowań na cukrzycę typu 2 to punkt osób około 60. roku bycia. W podeszłym wieku cukrzyca może być bez widocznych objawów. Są zawsze czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia choroby u seniorów – to m.in. nadwaga czy otyłość (głównie typu brzusznego), niska aktywność fizyczna, upośledzenie pracy nerek i wątroby.

Zobacz źródło artykułu Choroby wieku podeszłego

 

Promocja pieluchy Cedynia

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments